Munca in Germania

Locuri de munca in Germania

Soferi Germania

13 December, 2017

Blitztransporte GmbH angajeaza soferi pentru distributie marfa si transport intern in Kassel (Hessen) Deutschland.

NOI ITI OFERIM:
• Plata punctuala a salariului tau si un loc de munca stabil cu contract pe perioada indeterminata in cadrul unei firme serioase cu sediul in Germania
• Pachet salarial competitiv 1.800-2.100 euro/ Luna Netto
• Program de lucru legal, cu respectarea timpilor de odihna si conducere
• Cazare in conditii normale de trai baia si bucataria sunt la comun. (3 băi si o bucătarie, chiria este de 200-euro pe luna, care include curentul si caldura). Retea Wi-Fi gratuit + Parcare pentru camion la cazare.
• Sistem de comunicare: Dispecerat telefonic (limba romana,germana si engleza)
• Asigurare medicala AOK pe toata perioada contractuala
• Formare profesionala initial si continua din partea firmei
• In plus, daca esti sofer incepator, vei avea ocazia sa te formezi si sa castigi experienta la noi.

ESTE NECESAR SA AI:
• Permis de conducere categoriile B ; C ; CE ; C1 ; C1E – OBLIGATORIU
• Certificat de pregatire profesionala CPC, CPI – OBLIGATORIU
• Card digital pentru tahograf – OBLIGATORIU
• Atestat profesional pentru transport marfa – OBLIGATORIU

REPREZINTA UN AVANTAJ:
• Certificat de pregatire profesionala ADR
• Experienta in distributie marfa

DESCRIEREA JOBULUI:
• Alimentarea masinii conform procedurilor companiei
• Conducerea preventiva si in conditii de maxima siguranta
• Respecta graficul de livrare
• Transporta marfa in baza documentelor insotitoare (factura fiscala, aviz de insotire a marfii, proces verbal de predare-primire)
• Livreaza comenzile conform programului de distributie
• Livreaza comenzile clientilor conform adresei de livrare inscrisa la datele privind cumparatorul sau la adresele stabilite de catre agentii de vanzari
• Asigurarea marfii
• Obligatia de a avea un comportament amabil, politicos si respectuos fata de superiori, colegi, clienti, colaboratori
• Intretinerea masinilor cu care lucreaza si mentinerea lor intr-o stare de curatenie ireprosabila
• Transmiterea si preluarea consemnelor de serviciu.

Nu lasa ca altii sa iti povesteasca despre conditiile noastre salariale si de munca. 

Daca esti interest sa faci parte din echipa noastra, contacteaza-ne telefonic si te informam:

Persoane de contact:

• Daniel Suru : +49173 1432698

• Laura Stanciu : +49151 52440345

de Luni pana Vineri intre orele 09:00-17:00